Haber

Şimdilik Amerika için: Makyajlı Hyundai Elantra

Hyundai’nin kompakt sedanı Elantra, ABD pazarı için ömrünü ikinci yarısına başlamaya hazır. Makyaj, Elantra’nın görünümünün ve teknolojisinin çok daha iddialı hale gelmesini sağlamış.

single-image

Kompakt sedanlar ülkemizde hala aslan payına sahip. Bu hal de pazarın bu bölümünde rekabetin çok kızgın olmasına neden oluyor. Ya da diğer taraftan bakarsak kompakt sedanı olmayan markaların yüksek pazar paylarını görmeleri hayalden ibaret. Yani burada yapacağınız işin çok iyi olması, yıl sonunda bir sürü gülen yüzle karşılaşmanızı garantileyebilir. O zaman Elantra’nın makyajının önemini kavramış olduğumuza göre içeriğe geçebiliriz.

makyajlı yeni hyundai elantra 2019

Elantra’nın en önemli eksileri olarak genel halinin albeniden uzak yapısı gösteriyor olmalı ki makyajla otomobil çok daha dikkat çeker hale getirilmiş. Kapsamlı makyaj operasyonuyla otomobilin burun ve arka tasarımları baştan sona değiştirilmiş. Daha agresif ve daha belirgin ışık imzalarının yanında çok daha fazla karoser çizgisi kullanılarak tasarım hareketlendirilmiş.

makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019

İç mekandaki yenilikler dışa nispeten daha mütevazi. Kaplamalar biraz daha seçkinlik hissi taşıyacak şekilde elden geçirilmiş; lakeler, alüminyumlar ve krom detaylarla tüm kokpitin daha detaylı ve daha albenili olması sağlanmış. Yeni bir gösterge tablosu ve tamamen yenilenmiş eğlence sistemi kabinin diğer yenilikleri. Yeni eğlence sistemi 3,7 inçlik ekrancık yerine 5 inçlik standart ekranla gelecek ama bu ekranla bile geliştirilmiş işlemci kapasitesi ve yeni yazılımın farkı hissedilecekmiş. Büyük ekran isteyenler içinse 7 yerine 8 inçlik ekran sunulacak ve yeni işlemci gücünün burada çok daha iyi hissedilmesi doğal olacaktır. Apple Carplay ve Android Auto yeni sistemin sevilen özellikleri arasında olacak.

makyajlı yeni hyundai elantra 2019

Elantra’nın teknolojisine yapılan tek yatırım yeni eğlence sistemi değil. Gelişkin bir yardımcı sistemler ağı modelin önemli eksikleri arasındaydı ve bu eksik giderilmiş. Otomatik oyarak fren yapabilen çarpışma ikazı, aktif şerit takip yardımcısı, sürücü dikkat takipçisi, arkadan gelen bir araç varsa yolcuları kapıları açmaması için uyaran faydalı görünen bir sistem donanıma geniş şekilde dahil edilecek. Bunun yanında yayaları da tespit edebilen radar destekli çarpışma algılayıcı, şerit değiştirme yardımcısı ve çapraz-geri trafik algılama sistemi de ek paketlerle donanıma dahil edilebilecek.

makyajlı yeni hyundai elantra 2019

Motor seçenekleri, en azından Amerika pazarı için olanlar bizi çok ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendirebilecek konu 1,4 litrelik hacme ve turbo beslemeye sahip yeni motorun çift kavramalı şanzımanla birlikte Elantra ürün gamına eklenmiş olması. Bir de ilginç bir farklılık makyajla birlikte gelmiş; turbo beslemeli 1,6 litrelik benzinli motora sahip Elantra Sport modelleri çok kollu arka aksla geliyor. Bu donanımın Avrupa’da ilgi görmeyecek tek bir motor seçeneği için kullanılması biraz pahalı bir tercih olur ama Avrupa pazarlarında hangi motorlarla sunulacağını da bekleyip görmemiz gerek.

Makyajlı Elatra’nın yollara ne zaman çıkacağını öğrenmek için önce Avrupa versiyonunun ne zaman tanıtılacağını öğrenmemiz gerekiyor ki bu bilgi henüz açık değil. Öbür taraftan tahmin yürütmek bedava ve bizce 2019’un yarısı iyi bir tahmin olabilir.

makyajlı yeni hyundai elantra 2019

makyajlı yeni hyundai elantra 2019

makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019  makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019 makyajlı yeni hyundai elantra 2019

You may also like