Turbo logosunun en güzel durduğu yer bir 911’in kuyruğudur. İtalik Turbo yazısı 60’ların başında 911’in arkasına yerleştirildiğinde, ortaya çok farklı bir süper sporcu çıkmıştı. Kontrolü zordu ve dul bırakan olarak tanımlanıyordu. Bugünse Turbo ehlileşmiş bir otomobil, otomatik şanzımanı ve 4 tekerlekten çekiş sistemi var. Ve hatta Carrera ürün gamının tamamı kendisi gibi turbo beslemeli motorlara sahip. Yani Turbo hiç bu kadar sıradan ve halka dönük olmamıştı. Tabii bu Porsche tarzı halk.

Carrera makyajla bir dizi yenilik kazandı. Dış tasarımdan şasi ayarlarına kadar uzanan bu yeniliklerin, Türkiye’deki ortalama bir Carrera kullanıcısının gösterişine etkileri çok fazla olmayacaktır. Eğer merak ediyorsanız atlamış olmayalım; aktif süspansiyon sistemi PASM alındıında artık süspansiyon sistemi eskisine göre 1 cm daha alçak hale getirilmiş, Carrera S’te GT3’ten tanıdık aktif yönlendirmeli arka aks sunuluyor, isteğe bağlı donanım listesine kasis geçişlerinde otomobilin burnunu 4 cm yükseltebilen bir sistem eklendi ve multimedya sistemi tamamen yenilendi.

Asıl yenilikse motorlarda. 3,4 litrelik motora sahip Carrera da 3,8 litrelik motora sahip Carrera S de artık 3,0 litre hacme sahip motorlar kullanıyor. Daha küçük hacme sahip motorlar, bir çift turbo besleme sayesinde seleflerinden 20 HP daha fazla güç üretebiliyor. Carrera’da kullanılan motorun gücü 370 HP ve torku da 450 Nm. Carrera S’te kullanılan motorun gücüyse 420 HP ve torku 500 Nm. İki model de çift kavramalı PDK şanzımanın yanısıra 7 vitesli manuel şanzımanla sunulmaya devam edecek. Yeni motorlarla iki versiyon da seleflerinden daha hızlı ve daha tutumlu.

P15_0779_rgb_a4 P15_0776_rgb_a4 P15_0676_rgb_a4