Seat’a göre Leon’un burun tasarımında çok önemli yenilikler var. Bize göreyse sis lambalarıyla tampon değişmiş o kadar. Aslında bu çok iyi haber çünkü görsel anlamda etkili olmayan bir makyaj operasyonu güncel versiyonun ikinci el değeri açısından iyi haber anlamına geliyor. Laf görsellikten açılmışken; Leon’un sis lambaları ve sinyalleri de artık LED teknolojisine sahip olacak ki bu kimilerini çok mutlu eden bir gelişme olabilir.

Makyajla gelen yeniliklerin detaylarına geçmeden önce fiyatlardan bahsetmek doğru olur. Makyaj öncesinde olabildiğince sade olan Leon fiyat listesi artık bolca seçenek barındırıyor. Sürpriz şekilde 1,2 litrelik TSI motor varlığını baz motor olarak sürdürmeye devam ediyor. Bu sayede pahalı 1.0 TSI’a daha makul maliyetli bir alternatif sağlanabilmiş. Sadece manuel şanzımanla satılan Leon 1.2 TSI, Style donanım seviyesiyle 76.900TL’lik satış fiyatına sahip. Nispeten daha yeni bir motor olan 1.0 TSI ise sadece DSG şanzımanla sunuluyor ve 82.700 TL’lik satış fiyatına sahip. Bu iki motor, 1,6 litrelik TDI motorla birlikte sadece Style isimli baz donanım listesiyle sunuluyor. Daha havalı bir Leon için FR ve Xcellence donanım paketleri 1,4 litrelik TSI motorun 150 HP güç üreten versiyonuyla sunuluyor. Sadece DSG şanzımanla satılan bu motorun ilginç şekilde ACT’li (ACT: Üzerindeki yük azken motoru 4 yerine 2 silindirle çalıştıran bir sistem, yakıt tüketimini hissedilir şekilde düşürür) ve ACT’siz iki versiyonu var ve bu iki versiyon arasında da 2.400 TL’lik fiyat farkı var. FR donanım seviyesine sahip olmanın en uygun fiyatlı yoluysa 1,4 litrelik TSI motorun 125 HP güç üreten versiyonunu manuel şanzımanla satın almaktan geçiyor. Son olaraksa Leon Cupra 300 HP güç üreten motoruyla 197 bin TL ve Leon ST de 115 HP güç üreten 1.6 TDI’la 104.900 TL’ye alıcı bekleyecek.

Makyajlı Seat Leon fiyat listesi için tıklayın.

2017 makyajlı seat leon

Peki makyajda başka neler değişmiş? Motor seçeneklerine 1,6 litrelik TDI motorun 115 HP güç üreten yeni bir versiyonu ve yine 115 HP güç üreten 1,0 litrelik TSI eklenmiş. Yapılan çalışmayla Leon’un iç mekanından duyulan sürüş gürültüleri azaltılmış ve ülkemizde satılır mı satılmaz mı bilmiyoruz ama Reference, Style ve FR’dan oluşan donanım seviyelerine Xcellence isimli yeni bir tane daha eklenmiş. Bu donanım seviyesi FR’la eşdeğer tutulacak, deri/alkantara koltuk kaplamaları gibi detaylara sahip olacak ve Seat tarafından bağırır gibi tamamı büyük harflerle yazılacak.

2017 makyajlı seat leon

İç mekanda da neredeyse her şey aynı. Orta konsolun en altındaki kapak iptal edilmiş ve bu bölüme USB bağlantıları eklenmiş, bu bölüm ayrıca kablosuz şarj ünitesi de içeren bir bağlantı kutusu olarak tanımlanıyor. Eklenen yeni multimedya sistemi de dokunmatik ekran deneyimini iyileştirmek için daha modern bir görünüm sunuyor. Bunun dışında Leon’un donanım listesine bir çok elektronik yardımcı da eklenmiş ama muhtemelen bunların ülkemizdeki yaygınlığı pek geniş çaplı olmayacaktır.

2017 makyajlı seat leon 2017 makyajlı seat leon 2017 makyajlı seat leon 2017 makyajlı seat leon 2017 makyajlı seat leon