Daha fazlasına sahip olabilecekken daha azıyla yetinmeyi niye isteyesiniz ki? Bu motto, özellikle Kuzey Amerika pazarındaki güçlü SUV akımının arkasında yatan düşünceyi özetliyor. Bu nedenle sıradışı motorlara sahip SUV sayısı her geçen gün artıyor. Bunların sonuncusu Mercedes-AMG GLC 63. Mercedes ABD’de o kadar çok G63 satıyor ki GLC’nin itibarının güçlenmesi için bu tür bir önlem şart.

GLC, yani Mercedes’in orta sınıf SUV’u, AMG kürünü ilk defa tadıyor. Bu yüzden etkileri biraz abartılı olmuş. AMG GT R’dan alınmış gibi duran ızgara tasarımı bunun ilk dışa vurumu. Bunun dışında kaputu altında yatan motorun adresi de aynı. 4,0 litrelik V8, GT R’daki hali yerine normal GT’lerdeki haline daha yakın bir formasyona sahip. Normal GLC 63’te 476 HP güç ve 650 Nm tork üretirken, GLC 63s için motor gücü 510 HP ve torku da 700 Nm olarak açıklanıyor. Gerçi iki versiyon da gerekli olandan çok daha fazlasına sahip. Motorlar 9 vitesli otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemini aracı olarak kullanıyor. Bu iki unsur da AMG’nin elinden geçmiş ve sportif keskinlikleri arttırılmış.

Sonuçta bu başarılı aile aracı 0-100 km/s hızlanmasını normal versiyonda 4,0 saniyede S versiyonundaysa 3,8 saniyede tamamlar hale gelmiş. Anlayacağınız bebek uyutmak için daha iyi bir ortam bulunamaz. Mercedes sadece hızlı kalkışları seven aile babalarını düşünmemiş üstelik. Kendisini coupe satın alamayacak kadar asil görenler için GLC 63 Coupe de mevcut. Gerçek bir coupe değil, 5 kapısı var ve arka tasarımı oldukça garip ama oldukça pahalı olduğunu herkesin gözüne sokabilecek bir araç.