Dacia müşterilerini çok seviyor. Hatta modellerini müşterilerinden bile fazla seviyor. Küçük sınıf ailesini makyajlayıp ama değiştirmemesinin sebebi bu. Böylece hem çok sevdiği müşterilerini ikinci elde üzmeyecek hem de çok sevdiği modellerinden ayrı kalmayacak. Biraz garip görünebilir ama makyajda yapılan tek değişiklik far ve ızgaranın yenilenmesi gibi görünüyor. Sandero Stepway’in tampon ve hatta jant seçenekleri bile değişmeden kalmış gibi. Neyse ki ailenin diğer modellerinde bu tür tazelemeler var.

dacia_82185_global_en-crop

Ailenin iç mekanında malzemelerde ve saklama gözleri gibi yerlerde de ufak tefek değişiklikler yapılmış. Bunun yanında yeni direksiyon simidi ve tüm cam kumandalarının kapı içlerine taşınması gibi önemli yenilikler de mevcut. Dahası ailenin donanım listesine, muhtemelen üst versiyonlarda sunulacak geri görüş kamerası ve eğim kalkış yardımcısı gibi küçük ama etkili eklentiler yapılmış. Son olarak yeni bir giriş seviyesi motor da geldi. 1,0 litrelik 3 silindirli benzinli motor, Nissan Micra’dan önce Dacia’nın küçük sınıf ailesinde kullanılmaya başlanacak. 75 HP güç üreten motor SCe koduyla anılacak ve mevcut motor yelpazesine eklenecek.

Sandero ve Logan ailesi makyajlanınca doğal olarak Renault Symbol de makyajlanmış olacak. Bütün bu değişikliklere sahip modellerin Ekim ayı başında Paris Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılıp çok da gecikmeden piyasaya sunulması bekleniyor.

dacia-dusteredc-006dacia-dusteredc-002 dacia_82185_global_en-crop-2