Audi’nin SUV ailesi genişliyor. Bu genişlemeden doğal olarak alt sınıflar da nasipleniyor ve küçük sınıf üyesi A1’in üzerine kurulmuş bir SUV da yola çıkmak için gün sayıyor. Bu SUV’un adı Q2. Temel olarak küçük sınıf üyesini almış olsa da Q2 muhtemelen kompakt sınıf müşterilerine göz kırpacak.

Bu fotoğraflar Ankara’da bir çevreyolunda çekildi. Sağdan direksiyonlu bu Q2, Audi’nin merkezinin bulunduğu Ingolstad’tan farklı bir Alman kentine ait plakaya sahipti ve muhtemelen uzun yol testi için ülkemiz yollarına çıkmıştı. 4,19 metrelik boya sahip olan Q2, yolda kağıt üzerindekinden çok daha heybetli görünüyor. Çekimin yapıldığı araç orta sınıfa ait yerden yüksek bir station wagon ve Q2’nin sürüş pozisyonu neredeyse aynı yükseklikte.

Buradaki örneğin motor seçeneğiyle ilgili tek belirteci ön ve arkadaki quattro logolarıydı. Q2 piyasaya sunulduğundaysa bizim çok seveceğimiz bir motor yelpazesine sahip olacak: 1,0 litrelik TSI’dan başlayan motor seçenekleri, 1,4 litrelik TSI ve 1,6 litrelik TDI ile devam edecek. quattro 4 tekerlekten çekiş sistemiyse 2,0 litrelik TDI ve TSI motorlarasahip Q2 versiyonlarında sunulacak.

Audi Q2 hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

IMG_1177