Genisis tanıdık bir marka. Yıllar önce Hyundai’nin lüks sedan ve coupesi bu isimle satılıyordu. Sadece o zamanlar Genesis bir model ailesinin adıydı. Bugünse, tıpkı DS gibi ailesinin yanından ayrılıp kendi evine çıkmış durumda. Genesis, Hyundai Grubu’nun lüks markası olarak Kuzey Amerika’da sağlam temeller atıyor. Tabii premium markalar arasına girmek için Avrupa’da da başarılı olmak şart. Bu nedenle de Genesis, Avrupa açılımını daha güçlü kılabilmek adına eski kıtaya özel bir model geliştirmiş. Bu da Genesis G70 Shooting Brake’in varlık hikayesi.

G70 Shooting Brake çok iri bir HB. Günümüz Shooting Brake anlayışı tavanı alçaltılmış SW’lara daha yakınken Genesis biraz daha nostaljik yaklaşıma sahip. Bu da onu biraz daha farklı hatlara sahip kılmış. G70 özünde orta sınıf bir sedan ve G70 Shooting Brake de ondan türetildiği için iri bir araç: Bagaj çıkıntısı nispeten kısa görünmesine rağmen boyu 4,69 metre ile sedan karoserli versiyon ile aynı. Bu durum 2,84 metrelik aks mesafesi için de geçerli. Bu değerler doğrudan rakipler göz önünde bulunduralarak belirlenmiş ki burada söz geçen modeller, Audi A4, BMW 3 Serisi ve Mercedes C Serisi. G70 Shooting Brake’in bu modellerin SW karosere sahip versiyonlarından en azından daha farklı göründüğü söylenebilir. Shooting Brake sedan karoserli versiyondan daha büyük bir bagaja ve daha fazla kullanışlılığa sahip olacak.

Motor seçenekleri doğrudan G70 Sedan’dan geliyor. 2,0 litrelik ve 3,3 litrelik iki tane benzinli motora 2,2 litrelik dizel motor eşlik ediyor. Arkadan ya da 4 tekerlekten çekiş seçenekleri, kapsamlı bir spor şasi seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Bütün bunlarla birlikte de Genesis Alman üçlüsü karşısında varlık savaşı verecek.