Mini’nin büyüme trendi devam ediyor. 3 kapılı hatchback için bu yaya koruma seviyesini yükseltmek için tercih edildi ama 5 kapılı hatchback küçük sınıflarla aynı uzunluğa sahip bir araç olarak büyüsünün bir kısmını kaybetti. Şimdi aynı tehlikeli suda Clubman yüzüyor. Artık 4 konvansiyonel kapısı var ve boyu da 4,25 metre. Anlayacağınız Clubman artık bir kompakt hatchback. Neyse ki bagaj kapağı hala çift parçalı.

Mini Clubman ile ilgili geniş bilgi için tıklayın.

mini clubman all4

Farklılığını kaybedince Clubman’in fiyat hanesinde yazan rakamın önemi de artıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu rakam yüksek, hatta bir hayli yüksek. 136 HP güç üreten 3 silindirli benzinli motor ve 6 vitesi otomatik şanzımanla Clubman’in liste fiyatı bile 116 bin TL’nin üzerinde. Bu fiyata dizel motora ve otomatik şanzımana sahip bir crossover alıp üzerine bir kaç tane isteğe bağlı donanım ekleyebilirsiniz.

Mini Clubman fiyat listesi için tıklayın.

Clubman bize yeni gelmiş olsa da dünya çapında ürün gamı genişliyor. Örneğin All4 4 tekerlekten çekiş sistemi ilk defa Clubman’in ürün gamına dahil edildi. İlginç bir şekilde Avrupa için yapılan açıklamalara göre 4 tekerlekten çekiş sistemi sadece 2,0 litrelik benzinli ve dizel motorlara sahip Cooper S versiyonlarına geldi. ABD için yapılan açıklamaya göreyse 1,5 litrelik benzinli motora sahip Clubman de 4 tekerlekten çekiş sistemiyle donatılabiliyor. Üstelik 3 silindirli motorlarla kullanılan 6 vitesli otomatik şanzıman yerine 8 vitesli otomatik şanzımanla birlikte. BMW’nin basın açıklamasında büyük bir hata yapmadığını varsayarsak; 1,5 litrelik benzinli motora sahip Cooper All4’un ülkemizde de satışa sunulmasını bekleyebiliriz.

mini clubman all4 mini clubman all4