Hyundai, Tucson’un son nesliyle kompakt sınıfa adeta saldırdı. Hem kalite algısı hem de teknoloji kullanımıyla Tucson sıcak rekabetin yaşandı bu popüler sınıfta üst sıralara yerleşmeyi bildi. Normalde bu tarz bir başarının orta noktasında çok fazla değişiklik yapılmaz ama Hyundai tam olarak öyle düşünmemiş. Tucson’un makyajı beklenenden daha kapsamlı.

Öncelikle dışarıdaki yenilikler sınırlı. Burun tasarımındaki ilginç gündüz farları daha sıradan olanlarla değiştirilmiş. Eskinin 5’er tane ve ince yapılı gündüz farları yerine artık 4’er tane ve daha iri yapılı LED’ler kullanılıyor. Buna uyumlu olması için ızgara, ızgaraya ulumlu olması için de ön tampon değiştirilmiş. Arkada muhtemelen pek bir değişiklik yok, zira Hyundai zahmet edip arka kısmın fotoğrafını bile yayınlamamış.

İç mekandaki hikayeyse daha farklı. Kokpit tamamen yenilenmiş. Eskiden orta konsolun içine gömülü duran bilgi-eğlence sistemi ekranı kokpitin üzerine taşınmış, eskiden siperliğin içine gömülü duran gösterge tablosu da onun hemen ilişiğine yerleştirilmiş. Özetle hem Kia’nın hem de elektrikli Hyundai modellerinin kullandığı kavisli ekran stiline geçilmiş.

Belki orta konsolda bolca yer açığa çıktığı için belki de insanlar dokunmatik düğmelerden bıktığı için fiziki iklimlendirme kumandaları da geri dönmüş. Vites kolunun direksiyon kolonuna taşınmasıyla vites konsolu da boşalmış ve bolca saklama alanına dönüştürülmüş. Yeni direksiyon simidi ve yeni kaplamalar da değişimi bitirmiş.

Teknik anlamda bir yenilikten en azından şimdilik bahsedilmiyor ve bütün bunların 2024 ortalarında yolda olması bekleniyor.