Bu büyük bir haber değil ama yine de haber niteliği taşıyor. Çünkü Tipo ya da bizdeki adıyla Egea ailesi ilk tanıtıldığında, modelin fayda/maliyet oranı üzerine yoğunlaşacağı ve bu nedenle de faydası düşük olan ama üretim maliyetini yükselten kimi donanımlara asla sahip olmayacağı belirtilmişti. Bugün gördük ki evdeki hesap çarşıya uymamış, Tipo yeni bir donanım paketiyle faydası düşük ama üretim maliyetini yükselten bir donanım olan bi-xenon farlara kavuştu.

Bu çok önemli bir gelişme değil. Sonuçta rakipleri çoklu Matrix LED farlara kadar uzanan bir yolda ilerlerken Tipo bi-xenon fara sahip oldu diye havai fişek falan atmıyoruz. Fakat bu bize kompakt sınıftaki donanım baskısının elle tutulur bir kanıtı sunduğu için önemli.

Bu donanım listesi S-Design olarak tanımlanacak ve farklı 18 inçlik jantları, dış tasarımdaki lake kaplamalı detaylarıyla ilk bakışta farkedilebilir olacak. İç mekanda deri/kumaş karışımı koltuk kaplamaları, lake kokpit detayları dış tasarımdaki kadar güçlü olmasa da yeni donanım listesinin farklarını oluşturuyor. Bu donanım listesi 7 inçlik ekran ve Uconnect kullanıcı arayüzüyle gelecek.

S-Design donanım seviyesi hatchback ve station wagon karoserlerle ve 120 HP güce sahip motorlarla sunulacak. Tipo’nun yeni donanım seviyesinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı şimdilik belirsiz.