Mazda6 farklı bir orta sınıf üyesi. Farkının büyük bölümünü az bulunurluğu kazandırıyor. Zira orta sınıfta 2,0 litreden küçük motora sahip olmayan çok az model var. Makyajla bu durum değişmeyecek.

Dahası Mazda’nın tüm makyaj operasyonlarında olduğu gibi makyajı farketmek biraz zor, daha doğrusu detaylara önem veriyor olmak gerekli. Burun tasarımında farklı bir ön ızgara, tamamen yeni tampon ve farların altına kadar uzanan yeni krom çıta dikkat çekiyor. Yeni jantlar dış tasarımdaki yenilikleri tamamlıyor. İç mekansa çok daha köklü değişikliklere sahip. Tüm göğüs yenilenmiş, havalandırma çıkışlarının tamamı farklı bir forma sahip, daha kaliteli kaplamalar, ön plana çıkartılmış dekoratif unsurlar ve güncel neslin 3 analog göstergesinden ortada yer alanının yerini alan dijital gösterge gibi farklar kendini hemen gösteriyor. Mazda6’nın kapı içi panelleri bile değiştirilmiş.

Sürüş kalitesini artması için hem gürültü hem de titreşim seviyelerinin azaltılmasına çalışılmış. Motor seçenekleri konusundaysa, en azından bizim çok şansımız yok. 2,0 litrelik hacme sahip atmosferik beslemeli benzinli motor hala tek güç kaynağı olarak varlığını sürdürüyor. Motor hafifçe elden geçirilmiş, böylece hem orta devirlerdeki tork üretim karakteri değiştirilmiş hem de yeni emisyon normlarına uygun hale getirilmiş. Aslında makyajla birlikte Mazda6 üretimine turbo beslemeli bir benzinli motor da dahil edildi ama motorun 2,5 litrelik hacmiyle ülkemizde yaşam şansı hiç yok. Zaten 2,0 litrelik motorla bile 271 bin TL olarak açıklanan fiyatı bunu kanıtlar nitelikte.