Hyundai i30 N ile güçlü HB sınıfına adım attı. Bu ateşli otomobilin Türkiye pazarına girmesi şimdilik beklenmiyor ama satıldığı pazarlarda iyi bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Tabii buna uzaktan karar vermek imkansız. Bu nedenle bizim konumuz i30 N’in ürün gamının geri kalanına nasıl yansıdığı.

Bu yansımanın adı N Line. İsim pek sürprizli değil, GT Line, R Line, ST Line ya da OPC Line gibi pek çok takıya artık iyiden iyiye alışmış durumdayız ve bu durumdan M ve AMG gibi efsanevi takılar bile etkilenmiş durumda. N Line’ın içeriği de pek sürprizli değil, güçlü versiyonun frenlerini soğutmak ya da yüksek hızlarda yere tutunmasını arttırmak için kullanılan detaylar N Line için görsel zenginlik sağlıyor. Kimilerinin atladığı sürüş farkınıysa Hyundai atlamamış. N Line hem kendine özgü süspansiyon ayarlarıyla hem de motor elektroniğiyle geliyor. 18 inçlik jantları saran yüksek performans lastikleri ve virajlarda vücuda daha iyi destek sağlayan koltuklar da N Line’ın farklı özellikleri arasında. İç mekanda daha fazla sportiflik bekleyenlerin bu koltuklar ve yeni direksiyon simidi kaplamasıyla yetinmesi gerecek. Keşke biraz daha renkli ve dinamik bir tasarım N Line’ın kazandırdıkları arasında olsaydı.

N Line turbo beslemeli 1,4 litrelik benzinli motorun 140 Hp güç üreten versiyonu ve 1,6 litrelik dizel motorun 136 HP güç üreten versiyonuyla sunulacak. Şanzımanlar için şimdilik bir bilgi paylaşılmamış ama DCT şanzımanın listede olmaması için bir neden yok. N Line donanım seviyesi yıl bitmeden i30 ürün gamına eklenecek.