Makyajlı Mercedes S Serisi ile ilgili geniş bilgi için tıklayın.

S Serisi uzun süredir lüks sınıfın lideri. Belki kimi pazarlarda adet bazlı geride kaldığı oluyordur ama bu durum diğerlerinin onu takip ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Dahası, tüm otomotiv endüstrisi de S Serisi’ni yıllardır takip eder. Çünkü Mercedes yeni teknolojilerini önce S Serisi’nde kullanır, sonra tüm otomotiv sektörü bu teknolojilere ulaşmaya çalışır.

En azından durum bir kaç yıl öncesine kadar böyleydi. Günümüzdeyse teknolojiye erişim çok daha açık ve uygun fiyatlı. Örneğin S Serisi müşterilerinin hayalini kurduğu gerçek otonom sürüş deneyimi Tesla tarafından bir süredir sunuluyor. Hal böyle olunca Mercedes’in üzerindeki baskı da artıyor. Yani S Serisi makyajından beklentilerimiz hiç olmadığı kadar fazla.

Peki makyaj neler getirecek? Dış ya da iç tasarımda çok büyük farklar beklemiyoruz ki gösterilen ilk fotoğraflar da bunu kanıtlıyor. Gündüz farları 3 şeritli olanlarla değiştirilerek makyajlı versiyonların kolayca seçilebilmesi sağlanmış. İç mekanda iki kollu standart direksiyon simidi üç kollu olanla değişmiş ve ufak tefek detay düzenlemeleri yapılmış. Motor seçenekleri henüz belirsiz ama bizim en büyük merakımız 2,0 litrelik dizel motorun güçlü bir versiyonunun S Serisi kaputu altına girip girmeyeceği.

S Serisi’nin asıl atılımı yardımcı elektronik sistemlerle yapılacak. Geliştirilen teknolojik altyapı sayesinde S Serisi otonom sürüşe daha yakın bir noktaya gelecek. Tabii burada hi-fi müzik sisteminin 79 bin TL’lik bir opsiyon olarak satıldığı bir araçtan bahsediyoruz. Bu tür bir otonom sistemin ne kadar pahalıya geleceğini varın siz düşünün.

Makyajlı S Serisi’nin yıl sonuna kalmadan piyasaya sunulması bekleniyor.