Temel olarak bu haber bizim için önem arzetmiyor. Çünkü sadece ABD’de satılan bir modelin makyajlanmış olması, oraya gidip araç kiralamayı düşünenler dışında bu coğrafyada kimseyi ilgilendirmez. Fakat Ford’un “One Ford” olarak tanımladığı tüm pazarlar için tekbir model stratejisi olayı farklı kılıyor. Fusion bildiğiniz Mondeo. Fusion makyajı da bildiğiniz Mondeo makyajı. Mondeo ise henüz 1 yıldır piyasada.

2017 Ford Fusion Sport

1 yıldır piyasada olan bir otomobile sahip olup da sokakta onun yeni versiyonuyla karşılaşmak can sıkıcı olsa gerek. Fakat durum tam olarak öyle olmayabilir. Çünkü Ford da bu durumun tüketici üzerindeki etkisinin farkında ve makyajı olabildiğince geciktirmenin yolunu arayacaktır. Fakat ürün döngüsünü tekrar yakalamasının yolu, makyajı Avrupa’da da en geç yılın sonunda üretmesinden geçiyor. Bütün bunları yaşayıp görmemiz gerekli.

Yepyeni bir Mondeo’ya sahip olanlar için iyi haber, makyaj çok fazla teknik yenilik içermeyecek. Kötü haberse 1 km öteden bile tanınabilecek kadar çok kozmetik değişiklik içeriyor. Yeni farlar, ızgara ve tampon sayesinde burun tasarımı tamamen değişmiş ve güncel versiyondan daha sinirli bakar hale gelmiş. Tabii bunlar yeni Sport versiyona ait ama görüntü oldukça şık. Bunun dışında iç mekanda yapılacak değişikliklerin uygulanıp uygulanmayacağı iki model arasındaki farklar yüzünden belirsiz ama otomatik şanzımanın çevirmeli seçim düğmesi çok şık bir yenilik gibi görünüyor.

2017 Ford Fusion Sport Interior2017 Ford Fusion Sport 2017 Ford Fusion Sport