Bir sedan ülkesinde farklılık aramak pek kolay değildir. Bu nedenle ki satışa sunulan her farklı karoser türü çok değerli. Mercedes, vergi sistemine uygun olduğu sürece farklılık arayanlara cevap vermeye gönüllü olduğunu C Serisi için sunmaya başladığı yeni karoser türüyle gösterdi. All-Terrain, arttırılmış yerden yüksekliği ve maceracı gövde eklentileriyle sedan mahallesinde SW ticareti için hazır.

All-Terrain’i geliştirmek için Mercedes bir dizi beylik çalışma yapmış. Hem süspansiyon sisteminde hem de tekerleklerde yapılan değişikliklerle yerden yükseklik 4 cm artmış. Bunun yanında direksiyon bağlantıları elden geçirilmiş ve standart olarak da pasif sönümleme yapabilen konfor amortisörlerine yer verilmiş. Bu amortisörlerin zemin bozukluğuna göre çalışma karakterlerini belirlemesi gerekiyor. Diğer teknik iyileştirmelerse yeni modlara sahip olan sürüş elektroniği ve isteğe bağlı olarak sunulan Dijital Farlar’da Offroad aydınlatması. Eğer sürüş modlarından arazi için hazırlananlar seçilirse, farlar tüm çevrenin daha iyi görülebilmesi için farklı bir aydınlatma alanı kullanıyor. Bu seçim 50 km/s hıza kadar devrede kalıyor.

Bunun dışında gövde eklentileri nedeniyle aracın boyu biraz uzamış ve bundan sonrası bilindik C Serisi Estate özellikleri: Havalı iç mekan, baş mesafesi sedana göre daha iyi olan arka koltuklar ve 490 litrelik kullanışlı bagaj.

All-Terrain, tıpkı sedanda olduğu gibi C 200 4Matic versiyonuyla satışa sunuldu. Yani mild-hibrit teknolojisine sahip 1,5 litrelik benzinli motor ve 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip. Mercdees C 200 4Matic All-Terrain’in satış fiyatı 1.387.000 TL’den başlıyor. Bu haliyle sedan karosere ve AMG donanım paketine sahip kardeşinden sadece 15 bin TL daha pahalı.