Tofaş’ın Bursa’da ürettiği hafif ticari Fiat Doblo, geçtiğimiz aylarda ABD pazarında da satılmaya başlanmıştı. Pazarda Chrysler’in Ram markasını taşıyan Doblo, Promaster City olarak adlandırılmış ve pazarın beklentilerine uygun bir tasarıma kavuşmuştu. Bugünse aynı uygulama bizim Doblomuz için de yapılıyor.

Zevkler ve renkler tartışılmaz ve biz de zaman içinde Doblo’nun yeni yüzüne verilecek tepkileri görebileceğiz. Fakat bu garip gülümsemenin Doblo’nun kullanışlılık özelliklerine çok dokunmadığı da ortada. Hatta iç mekanda yapılan değişiklikler modelin otomobil hissini olumlu etkilemiş gibi görünüyor. Vites kolunun yüksek konumu değiştirilmemiş ama orta konsola 500L’de kullanılana benzer büyük ekranlı müzik sistemi yerleştirilmiş. Havalandırma çıkışlarının konumunun değişimi ve yeni direksiyon simidi de makyajın son dokunuşları.

Bunun dışında Doblo’nun 1,3 litrelik ve 1,6 litrelik dizel motorlardan oluşan motor gamı da değişmeden kalmış. Motorlarda küçük değişiklikler yapılarak tüketim değerleri düşürülmüş. Makyajlı Doblo 2015’in ilk aylarından itibaren satışa sunulacak.

Fiat DobloFiat Doblo