Malum yerden yüksek araçlar çok talep görüyor ve bu da her üreticinin bu tür araçlara ilgisini arttırıyor. Skoda ise bu ilgiyi nasıl nakde çevireceğini çok iyi biliyor. Karoq ile ilgili bilgiler bu haberimizde var. Oradan da göreceğiniz gibi Karoq kağıt üzerinde çok iyi görünüyor ki bu durumun gerçek hayata yansımasının çok kötü olması için de bir neden yok. Hal böyleyken 114.900 TL’den başlayan fiyatla satışa sunulması diğerleri için biraz haksızık gibi görünüyor. Bu fiyat seviyesi, pek çok küçük sınıf crossoverla aynı. Baz fiyat, 1,0 litrelik TSI motor ve manuel şanzıman için geçerli. DSG şanzıman içinse 10 bin TL ek ödeme yapmak gerekiyor ki bu seviye bile hala çekici. Baz motor, 115 Hp güç ve 200 Nm tork üretiyor, maksimum torkunu 2000 d/d’dan itibaren üretmesi de ağırlığı 1,3 tondan fazla olan Karoq’u ilerletmek için yeterli olmalı.

Bu konuyu garanti altına almak isteyenler için ikinci bir benzinli motor daha sunuluyor. 1,5 litrelik yeni TSI motor, 150 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor ve sadece DSG şanzımanla ve Style isimli üst donanım seviyesiyle, 154.900 TL’lik satış fiyatına sahip. Anlayacağınız 1,0 litrelik TSI sonrasında Karoq’un fiyat avantajı büyük oranda uçup gidiyor.

Ve tabii ki büyük silah; 1,6 litrelik dizel motor 132.400 TL’lik başlangıç fiyatıyla Karoq’da sunuluyor. 115 HP güç ve 250 Nm tork üreten motor, Seat Ateca’dan farklı olarak Karoq’da DSG şanzıman ile de alınabiliyor. Bunu tercih edenler tıpkı benzinli motorda olduğu gibi 10 bin TL’lik fark ödemek zorunda. Style donanım seviyesine, DSG şanzımana ve dizel motora sahip bir Karoq için başlangıç seviyesi 159.900 TL olarak belirlenmiş. Fiyatlar çok cazip görünse de donanım listelerinin incelenmesi Karoq’un terazinin daha mütevazi bir bölümünde yer almaya çalıştığını gösteriyor.

Skoda Karoq fiyat listesi için tıklayın