Dayanıklılık bir çok tüketicinin listesinde en üst sırada değil. Yine de kulaktan kulağa yayılan efsaneler kimi zaman bazı üreticileri zor durumda bırakabiliyor ya da tam tersi gereğinden fazla övgü toplamasına neden olabiliyor. Hyundai içinse bu ikisi de geçerli değil. Güney Koreli üretici son yıllarda hızlı bir gelişim gösterdi ve bu gelişimin meyvelerini sadece satışlarda değil kullanıcı memnuniyeti anketlerinde de alıyor. Ama bir Hyundai kullanıcısı diğerlerinden çok daha mutlu.

Bu kullanıcı Farrah Haines. Haines ABD’nin Kansas eyaletinde yaşayan ve geçimini otomotiv parçaları taşıyarak elde eden bir sürücü. İşi gereği küçük hacimli ürünleri yasalara uygun hızlarda merkezler arasında taşıması gerekiyor ve bu amaçla da yılda 200.000 mil (320.000 km) direksiyon sallıyor. Haines, 2013 yılından bu yana bir Hyundai Elantra kullanıyor. Elantra’nın, iki haftada bir yağ değişimi yapılacak kadar hızlı bir yaşantısı varmış. Sonuçta 5 yılın sonunda Elantra’nın göstergesi 999.999 mil’i görmüş ve sonrasında da göstergede sadece 6 hane olduğu için sıfırlanmış. Haines’in iddiasına göre araç hala orijinal yürüyen aksam elemanlarını kullanıyor ve sarf malzemeleri haricinde de bir ihtiyacı olmamış.

Standart bir aracın 1 milyon mile ulaşmak üzere olduğu haberi Hyundai’ye ulaşınca yetkililer konunun üzerine balıklama atlamak yerine belki gereğinden daha fazla şüpheci yaklaşım göstermiş. Gösterge tablosu bir kaç ayrı testten geçirilmiş ve motorun hem içi hem de dışı incelenmiş. Sonuçta aracın gerçekten 1 milyon mile yaklaştığı anlaşılmış ve kutlamalar başlamış. Hyunda i tasarımcıları artık 0’ı gösterecek olan gösterge tablosu için özel bir 1M logosu tasarlamış ve bu aksesuar listesine dahil edilmiş. Tabii bir de Farrah Haines’a hediye edilen yepyeni bir Hyundai Elantra var ama o kadar da önemli değil.