Ford sektörün değişimine ayak uydurmak adına her geçen yeni bir büyük adım atıyor. Farklı üretim stratejileri, yeni modeller ve tabii ki bu sırada biraz ihmal edilen ama Ford’u Ford yapan asıl modeller. Focus da bu ihmal edilen modellerden biriydi. Makyaj operasyonu bu nedenle oldukça önemli.

ford focus makyaj 20222

Görsel anlamda makyajın sözlük anlamında uygulandığı söylenebilir. Focus’un biraz daha dikkat çekici olması için detay düzenlemeleri yapılmış ve özellikle tamponlar, aydınlatma elemanları ve ızgara üzerinde çalışılmış. LED farlar artık tüm ürün gamında standart olarak sunulurken üst donanımlarda matrix LED farlar da sunulacak.

ford focus makyaj 20222

İç mekandaki yeniliklerse yeni multimedya sistemi SYNC 4 üzerine yoğunlaşıyor. 13,2 inçlik devasa bir ekranla gelecek olan SYNC 4’ün en önemli farklılıklarından birisi artık havalandırma kumandalarını da barındırıyor olması. Bu sayede orta konsol tasarımı da yenilenmiş ve daha yalın hale getirilmiş. Bunun dışında ülkemizde çalışmayacak olan ağ üzerinden güncelleme ya da gerçek zamanlı yönlendirme gibi özellikler de dikkat çekici. Ford bu yeni sistem sayesinde sürücünün tüm araç özelliklerine bir ya da iki dokunuş uzaklıkta olacağını iddia ediyor. SYNC’in bu zamana kadar ki başarısı düşünülünce bunu germek için sabırsızlanıyoruz.

ford focus makyaj 20222

Motor seçeneklerindeki tek yenilik mild-hibrit versiyonlarda sunulmaya başlanan çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneği. Bunun dışında dizel motor ya da normal benzinli motorlar değişmeden kalmış.

Son olarak, ülkemizde de satılan SW karoserli versiyonun bagaj kullanımı da iyileştirilmiş. Bagaj halısı daha rahat temizlenen yeni bir tekstille güncellenmiş ve değişken zemin de hem eklemli tasarlanarak bagajı dikine bölebilir hem de arka kısmı kullanıldığında suya dayanıklı hale gelmiş.

Makyajın aynı içeriklerle Sedan karoserli versiyona da uygulanması ve tüm ailenin 2022 ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

ford focus makyaj 20222 ford focus makyaj 20222 ford focus makyaj 20222 ford focus makyaj 20222 ford focus makyaj 20222