Pikap dünyası gelişiyor çünkü müşterilerin bu güçlü araçlara ilgisi artıyor. Pastanın büyüdüğü her yerde de doğal olarak daha fazla pay talebi olur ve pikap pazarında yaşanan da tam olarak bu: Neredeyse her geçen gün yeni bir marka pikabıyla pazara giriş yapıyor ya da bu yöndeki planını açıklıyor. Mitsubishi gibi eski topraklarsa değişen pazara uyum sağlamak zorunda; çünkü bilinenleri değiştirmek sıfırdan öğrenmekten daha zordur. Görünen o ki Mitsubishi bu konuda hızlı yol alıyor.

yeni mitsubishi l200 2019 türkiye

L200’ün makyajıyla kazandıkları bu düşüncemizin kaynağı. Tek başına görünüm bile çok şey anlatıyor. Eclipse Cross’tan alınmış gibi duran burun tasarımı, zaten sınıfının asfalt üzerinde en atak modeli olan L200’ün durduğu yerde de dinamik olmasını sağlıyor. Dahası modeli tazelemenin ötesinde rakiplerinden farklılaştırdığı da söylenebilir. Arka tasarımda yapılacak çok bir değişiklik yok, burası kasanın parçası ve stop lambalarının elden geçirilmesi yeterince fark yaratmış olabilir.

yeni mitsubishi l200 2019 türkiye

İç mekandaki değişiklikler arka kısımdan bile az. Biraz tozlu hissettiren havalandırma kumandaları ya da gösterge tablosu daha modern hissettireceklerle değiştirilse hoş olurdu ama buna gerek görülmemiş. Benzer şekilde 181 HP güç ve 430 Nm tork üreten 2,4 litrelik dizel motor da değişmeden kalmış. Değişense otomatik şanzıman: 5 vitesli eski şanzıman yerine 6 vitesli yeni bir otomatik şanzıman kullanılmaya başlanmış. Bu sayede özellikle otoyol kullanımlarında düşen motor devriyle birlikte L200’ün hem biraz daha tutumlu hem de biraz daha sessiz olacağı varsayılabilir.

4 tekerlekten çekişli L200’ler, eskiden olduğu gibi yine Super Select (elektronik kontrollü 4 çekiş modu bulunuyor) ya da Easy Select (100 km/s hıza kadar arkadan çekişle 4 tekerlekten çekiş arasında seçim yapılabiliyor) çekiş sistemleriyle alınabiliyor. Buna ek olarak Offroad Modu (çekiş, motor elektroniği ve fren sistemlerini farklı modlarda ayarlanabiliyor) ve eğim iniş yardımcısı da donanıma eklenmiş. Son olarak L200 gelişmiş bir yardımcı sistem ağına da kavuşmuş; yayaları da algılayabilen önleyici otomatik fren sistemi, arka çapraz trafik algılayıcısı ve park manevraları sırasında fazla gaz verme nedeniyle oluşabilecek istemsiz hızlanmaları önleyici bir sistem donanım seviyesine göre L200’de yer alabilecek.

Makyajlı L200 bu ay içinde üretime giriyor ve 2019’un ilk aylarından itibaren de tüm dünyada satışa sunulması planlanıyor.

yeni mitsubishi l200 2019 türkiye yeni mitsubishi l200 2019 türkiye yeni mitsubishi l200 2019 türkiye