Kazanan takım değiştirilmez, zirvede kalmak zirveye çıkmaktan çok daha zordur. Nissan bunların hepsini iyi biliyor. Çünkü en başarılı modeli Qashqai’ın makyajında dozu çok iyi ayarlamış. Qashqai ömrünün ikinci yarısında makyaj öncesinin daha lüks bir versiyonu gibi yaşayacak.

yeni nissan qashqai 2017

Burun tasarımındaki yenilik makyajın en belirgin olduğu bölüm. Daha baskın, Micra’da da kullanılan bu tasarım anlaşılan Nissan’ın yeni marka yüzü olacak. Bunun dışında dış tasarımdaki yenilik iki yeni gövde rengi opsiyonu (Vivid Mavi ve Kestane Bronzu) ile sınırlı. İç mekandaysa kokpit neredeyse değişmeden kalmış. Yeni direksiyon simidinin dışında sadece kalite algısındaki değişikliğe dikkat çekiliyor. Aslına bakarsanız şu andaki durumda Qashqai’ın kalite algısıyla ilgili bir sorunu yok. Buradaki atılım, nappa deri kaplamalar, Bose müzik sistemi ve hafızalı sürücü koltuğu gibi yeniliklerle elde edilen yeni anlayış. Dahası yarı otonom sürüş sağlayacak bir yardımcı sistem de donanıma dahil edilebilecek. Tabii bütün bunlar güncel donanım seviyelendirmesini aşıyor, bu nedenle Tekna+ isimi yeni bir donanım seviyesi ortaya çıkmış. Bunun yanında kabindeki ses izolasyonu iyileştirilmiş ve arka camların kalınlığı arttırılmış.

yeni nissan qashqai 2017

Qashqai’ın makyajından ne beklerdiniz diye soracak olsanız biraz daha sürüş dinamizmi iyi olurdu derdik. Yapılan açıklamaya göre süspansiyon sistemi ve direksiyon sistemi elden geçirilmiş ve bu sayede sürüş daha etkili hale getirilmiş. Tabii bunun sonucunu Qashqai’la tanışınca değerlendirebileceğiz. Motor seçenekleri ve şanzımanlar değişmeden kalmış. 1,6 litrelik hacimden 163 HP güç üreten yeni bir benzinli motor söz konusu ama bu motor 1618 cc hacme sahip, yani bizim için yüksek vergili.

Makyajlı Nissan Qashqai satışlarına Avrupa çapında Temmuz ayında başlanması planlanıyor. Ülkemizse bundan bir kaç ay sonra, Eylül ayında makyajlı Qashqai’a kavuşabilir.

yeni nissan qashqai 2017 yeni nissan qashqai 2017 yeni nissan qashqai 2017 yeni nissan qashqai 2017