Son dönemde otomobil basınında bir sızıntı modası var. Bir çok önemli model, basın tanıtımına 1-2 gün kala bir yerlerden sızan fotoğraflarıyla gündeme oturuyor. Tabii bu noktada hemen komplo teorileri üretmeye başlamamak gerekli. Elbette ki üreticiler erken ilgi için bu fotoğrafları sızdırabilir ama bunun yanında artık dünyamız gizliliğin çok daha azaldığı bir yer haline geldi.

Kaynağı ne olursa olsun yeni bir modelle ilgili bilgiler çekicidir. Alman auto motor und sport’un elde ettiği bu fotoğraflar da öyle. Fotoğraflar aslında herkesin tahmin edebileceklerini görselliğe döküyor. Sonuçta yeni bir Mercedes’ten en yeni model olan C Serisi’nin iç mekan detaylarını beklemek geleceği görmek anlamına gelmez. Görünen o ki Mercedes-AMG GT’de de bu bilinen değişmiyor. Kırmızı deri kaplı kokpitin ortasında, bu defa kokpitin geri kalanına son anda eklenmiş gibi görünmek yerine hafifçe içine gömülmüş büyük bir ekran var. Kokpitte gerçek anlamda bir orta konsoldan bahsetmek imkansız. Bunun yerine 4 havalandırma çıkışı ve vites konsoluna dizilmiş düğmelerden bahsetmek gerekli. Vites kolu klasik AMG tarzında, küçük ve yekpare metalden işlenmiş gibi kaliteli görünüyor. Fakat bu küçük ve hassas vites kolunun hemen önüne C Serisi’nden tanıdık touch-pad’in yerleştirilmesinin ne kadar mantıklı olduğunu sorgulamak gerekebilir. Çünkü touch-padde işlem yaparken kimse elini vites koluna yaslayıp vitesin konumunu değiştirmek istemez. Ayrıca havalandırma kumandalarıyla bu kumandaların etkilerinin görüleceği ekran arasındaki mesafe de fazla.

mercedes GT AMG

Vites kolunun iki yanındaki düğmeler de bilindik AMG tarzında, sadece yerleşimleri bir V8’in silindir yerleşimine benzetilmeye çalışılmış. Bu düğmelerden Mercedes-AMG GT’nin farklı sertlik seviyelerine izin veren adaptif süspansiyon sistemine, istendiğinde daha iyi egzoz sesine ve kırmızı ışıkta durduğunuzda bu sesi engelleyecek start&stop sistemine sahip olduğu görülüyor.

Mercedes-AMG GT’nin motorunun aşırı beslemeli bir V8 olacağı kesin gibi. Böylece 6,2 litrelik, atmosferik beslemeli V8 tarihe karışmış olacak. Standart versiyonun en azından 500 HP güce sahip olması bekleniyor. Tabii ki sonrasında Black Series ya da başka isimler taşıyan daha güçlü versiyonların geleceğine de kesin gözüyle bakabiliriz.

mercedes GT AMG mercedes GT AMG