Bu ilginç bir işbirliği. Bir ailenin sahip olabileceği en küçük otomobiller mini sınıfta ve Citroen, Peugeot ve Toyota üçlüsü bu sınıfta logo değişimi temelli (tüm teknik altyapıları ve hatta karoserlerinin büyük kısmı aynı ama logoları farklı modeller) modellere sahip. Bu üç üreticinin ikinci ortaklığıysa bir ailenin sahip olabileceği en iri araçlar olan büyük van/minibüs sınıfına ait olacak. Hoş bir dünyada yaşıyoruz.

Citroen, Peugeot ve Toyota henüz yeni vanları konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Bildiklerimiz adlarının Citroen Spacetourer, Peugeot Traveller ve Toyota Proace olacağı ve üretimin PSA’nın Valenciennes/Fransa’da kurulu tesislerinde yapılacağı. Bunun dışında üç üretici araçların burun tasarımlarına güncel versiyonlarının karakteristik bakışlarını kazandırırken profil ve arka tasarımları aynı bırakmış. Muhtemelen iç mekanda da ortak bir tasarım izlenecektir.

Mercedes Vito, Renault Trafic ve VW Tronsporter gibi modellerle rekabet edecek olan üçüzler Mart ayında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve muhtemelen de yaz ayları gelmeden piyasaya sunulmuş olacak.

PSAToyota002 PSAToyota003 PSAToyota005 PSAToyota004 PSAToyota007 PSAToyota006