Mazda CX-3 testi için tıklayın.

Mazda yeni modellerinde kullandığı tasarım ve teknolojiyle oldukça etkileyici bir yolculuk yapıyor. Daha hafif ama daha kaliteli otomobiller üretmeyi başarıyorlar ve bu sırada sürüş keyfini de koruyabiliyorlar. Ne yazık ki Türkiye’de uygulanan vergi sistemi Mazda’nın motor stratejisine taban tabana zıt. Örneğin çok iyi bir crossover olan CX-5’te kullanılan 2,2 litrelik dizel motor Türkiye’de devasa bir hacim canavarı olarak değerlendiriliyor. 2,0 litrelik benzinli ise rakiplerin küçük hacimli motorları karşısında pahalı kalıyor. Bu durumu değiştirecek olan CX-3 ülkemizde satışa sunuldu. Model, sadece 1,5 litrelik dizel motorla geliyor ve Motion isimli baz donanımla fiyatı 75.800 TL olarak belirlenmiş. İyi haber, baz donanımla 4 tekerlekten çekişe ve 6 vitesli otomatik şanzımana sahip versiyon da alınabiliyor ve bu haliyle CX-3’ün fiyatı 83.500 TL. En üst donanım seçeneği olan Power Sense ile birlikte CX-3’ün fiyatı 101.400 TL’ye ulaşıyor.

Mazda CX-3 fiyat listesi için tıklayın.

mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker

Temel olarak Mazda2 altyapısı üzerinde geliştirilen CX-3, tasarım diliyle güncel Mazda çizgisinden şaşmamış. Yeni crossoverın Boyu 4,27 metre ve aks mesafesi de 2,57 metre. Otomobilin yayınlanan ilk fotoğraflarına bakarsak iç mekanda yeterli alan sunulduğu görülüyor. Tabii resmi fotoğraflar fikir yürütmek için doğru kaynak değil. Otomobilin iç mekanı Mazda2’yle Mazda3’ün karışımı gibi görünüyor. Kokpitteki havalandırma çıkışlarının 3 tanesinin yuvarlak bir tanesininse dikdörtgen olması ilginç bir tercih. Mazda tıpkı Mazda2’de olduğu gibi CX-3’te de head-up gösterge ve merkezi kumanda irimi gibi özellikleri gelişmiş yardımcı sistemlerle birlikte sunacak.

mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker

CX-3’te 2,2 litrelik dizel yerine yeni geliştirilen 1,5 litrelik dizel motor sunulacak. Dahası da var. Bu motoru isteyenler 6 vitesli otomatik şanzımanla da satın alabilecek. Durun, bitmedi; daha da isterseniz, 1,5 litrelik dizel motora, 6 vitesli otomatik şanzımana ve 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip bir CX-3 sahibi olabileceksiniz. Küçük hacimli dizel motorla otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemi şimdiye kadar bir araya gelmemişti. Mazda’dan beklediğiniz ilginç ürün gamı eksiği de tabii ki unutulmamış. Dizel motor ve otomatik şanzıman istiyorsanız 4 tekerlekten çekişe mahkumsunuz.

mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker mazda cx3 dizel otomatik 4 çeker