Otomobil fiyat listeleri yerden yükseklikle paralel bir yerleşime sahip. Yerden yükseklik arttıkça fiyatlar da artıyor. Bu nedenle kısa süre içinde çok daha fazla maceracı görünümlü araçla karşılaşacağız. Bunlardan biri de Mercedes E Serisi All-Terrain. Temel olarak station wagon karoserli bir E Serisi ama daha büyük jant/lastik kombinasyonları ve yeniden ayarlanmış havalı süspansiyon sistemi var. Bunun dışında dış tasarımdaki eklentiler zaten dikkatinizi çekmiş olmalı. Detaylara takılmayanlar için haberimiz burada bitti. Daha fazlasını isteyenler devam edebilir.

meredes e serisi all-terrain

All-Terrain diğer E Serisi versiyonlarından farklı olarak standart donanımda havalı süspansiyon ve 4Matic 4 tekerlekten çekiş sistemiyle geliyor. Aracın yüksekliği standart versiyona göre 2,9 cm daha fazla. Bunun dışında havalı süspansiyon sistemi yüksekliği 3 cm’ye kadar artırabiliyor. Normal durumdaki 2,9 cm’lik yükseklik farkının yarısı lastik/jant kombinasyonunun büyüklüğünden yarısı da süspansiyon sisteminden geliyor. Artan ve değişken olan yüksekliğin sürüşü etkilememesi için Mercedes ince düşünmüş. Sürüş programlarından All-Terrain modu seçildiğinde elektronik denge yardımcıları da farklı bir programda çalışmaya başlayarak aracın olası denge problemlerinin önüne geçmeye çalışıyor.

E Serisi All-Terrain ilk olarak 2,0 litrelik dizel motora sahip olan E220 d versiyonuyla üretilecek. 194 HP güç ve 400 Nm tork üreten bu motor 9 vitesli otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte sunulacak. İlerleyen dönemde ürün gamına 6 silindirli bir dizel motor dahil olacak.

meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain meredes e serisi all-terrain