Mercedes ürün gamı stratejisi baştan yazılıyor ve bu da ilginç farklılıklara tanık olmamızı sağlıyor. Örneğin pek çok modelin adları değişti ve modeller arası kan bağı artık daha belirgin hale getirildi. Anlaşılan o ki bu belirgin bağlar sadece paralel değil dikey olarak da görülecek. C Serisi’nin coupe karoserli versiyonu stil detaylarını sedan karoserli kardeşinden değil büyük büyük ağabeyi S Serisi Coupe’den alıyor. Laf stilden açılmışken, C Serisi Coupe’nin fotoğraflarına bakarken aklımıza nedensiz yere Renault Laguna Coupe geldi, ne şık bir otomobildi değil mi?

Mercedes C Serisi Coupe’nin detaylarına girmeden önce Türkiye’deki fiyatları değerlendirmek daha iyi olabilir. C Coupe ülkemizde sadece 1,6 litrelik benzinli motorla satılıyor. C180 Coupe’nin fiyatı 162 bin TL’den başlıyor. Bu seviye sedan kardeşinden bir hayli yüksek ama ikili arasında donanım farkı da dikkat çekici.

Mercedes C Serisi Coupe’nin fiyat listesi için tıklayın.

Mercedes-Benz C-Klasse Coupé (C 205) 2015Mercedes-Benz C-Class

Mercedes, lüks ağabeyden gelen genler sayesinde C Serisi Coupe’nin daha pahalı hissettirmesini ve BMW 4 Serisi’yle rekabette elinin güçlenmesini istemiş olabilir. Fakat bu seçim güncel E Serisi Coupe’ye pek yaşam alanı tanımıyor. Coupe’nin genel özellikleri C Serisi Sedan ile paralel. Ebatları büyümüş, ön aksta 4 kollu bağlantıya geçilmiş, isteyenler havalı süspansiyon sistemi alabiliyor ve iç mekan da C Serisi’yle neredeyse birebir aynı. Süspansiyon sistemi C Serisi’nde de sunulan süspansiyon seçeneklerinden sportif olanlara sahip ve bu da onu 1,5 cm daha alçak bir otomobil haline getiriyor. Tabii bir de 17 inçlik jantlar C Serisi Coupe’de standart olarak sunulacak.

Motor seçenekleri konusunda beklentilerimiz karşılanıyor. 1,6 litrelik hacimden 156 HP güç ve 250 Nm tork üreten baz motor C 180 Coupe adı altında satılacak. Bunun dışında 2,0 litrelik benzinli motorun 184 HP, 211 HP ve 245 HP güç üreten versiyonları sırasıyla, C 200, C 250 ve C 300 adı altında satılacak. 2,1 litrelik dizel motor da 170 ve 204 HP güç üreten iki versiyonuyla C Serisi Coupe’nin kaputu altında yer alacak.

Mercedes-Benz C-Klasse Coupé C 300, Selenit Grau, Leder Cranber Mercedes-Benz C-Klasse Coupé C 300, Selenit Grau, Leder Cranber Mercedes-Benz C-Klasse Coupé C 300, Selenit Grau, Leder Cranber