Bugatti sahibi olmak pahalı bir uğraş. Hatta Bugatti’nin üreticisi olmak bile pahalı bir uğraş. VW sattığı her Veyron’dan binlerce Dolar kaybetti. Chiron için durumun farklı olduğunu öngörmek için bir neden yok. 1500 HP güç üreten bir motora sahip Chiron’un 464 km/s hıza ulaşabildiği iddia ediliyor. Hatta 0-400-0 km/s süresinin 1 dakikadan kısa olduğu da bu iddianın devamı niteliğinde. Ne yazık ki bunlar henüz kanıtlanmadı.

Chiron’un 2,6 milyon Dolar’lık fiyatı ne yazık ki herkesin altından kalkabileceği bir ödem değil. Bu nedenle Bugatti daha ulaşılabilir mobilite için kolları sıvamış ve Alman bisiklet üreticisi PK ile ortak bir proje geliştirmiş. Projenin ortaya çıkartacağı ulaşım aracı, 39 bin Dolar (140 bin TL’nin biraz üzeri) gibi nispeten makul bir fiyata sahip. Anlayacağınız dizel motora ve otomatik şanzımana sahip bir crossover yerine bir Bugatti sahibi olabilirsiniz.

Üstelik bu Bugatti düşük bütçe Bugatti’si de değil. Yüzde 95’i korbon-fiberden imal edilmiş. Chiron’dan en belirgin farkları, Fransa yerine Almanya’da üretilmesi, lastiklerinin Michelin yerine Continental markalı olması ve tabii motorunun olmaması. Trafiğe kapalı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bu bisikletin 5 kg’dan daha hafif olması planlanıyor. Anlayacağınız bacağınızın gücünü sadece kendi kütlenizi taşımak ve rüzgarı yenmek için kullanabileceksiniz.

Eğer 140 bin TL’lik bisiklet de pahalı geldiyse Bugatti markasına sahip olmak için çareler hala tükenmiş değil. Bugatti’nin internet sitesinden ulaşabileceğiniz çevrimiçi mağazadan polo yakalı bir tişörtü 220 Euro gibi çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.