Tüketicilerin doyumsuzluğu arttıkça üreticiler de hep daha fazlasını vermeye çalışıyor. Bunun sonu yok, o yüzden çıkan her ürünü metanetle karşılayıp gözlerimizi yuvalarında tutmak en iyisi. Yoksa Landaulet (ön kısmı sert tavanlı arka kısmı kumaş tavanlı) gövdeye sahip yerden abartılı şekilde yükseltilmiş bir G Serisi yok artık demek için iyi bir neden olabilirdi.

Kişisel yorumlarımızı kendimize saklıyoruz ve detaylara geçiyoruz. Mercedes-Maybach G650 Landaulet, G500 4×4² ile benzer yürüyen aksam düzenine sahip ki bu dizen de ağır arazi koşulları için özel çözümler içeriyor. İç mekanda klasik G Serisi kokpitinin Maybach ihtişamıyla süslenmiş bir hali kullanılıyor. Arka kısım içinse ayrı bir bölme demek daha doğru. Açılabilen ve saydamlığı ayarlanabilen bir camla ön kısımdan ayrılan arka koltuklarda yine Maybach markasının ayrıcalıklarını gösteren detaylar var. Tabii bu bölümün tavanının elektrikli olarak açılabildiğini de farketmişsinizdir.

Aracın kaputu altında çift turbo besleme sayesinde bir gezegeni bile döndürebilecek kadar güçlü bir V12 yatıyor. 630 HP güç ve 1000 Nm tork 325/55R22 ebatlı lastiklere gönderiliyor ve bu devin, arka koltukta oturanlara asgari ücretle eşdeğer bir kuaför masrafı çıkartacak kadar yüksek hızlara çıkmasını sağlıyor.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet’in ne zaman çıkacağını merak ediyorsanız ve satın alacak potansiyele sahipseniz telefonunuzu açık tutmanız yeterli olacaktır.