Reçete gayet basit ve aslında da tutmaması imkansızdı. Zaten çok başarılı bir modelin üzerine kendi logolarınızı yerleştireceksiniz ve hatta bunu yaparken kimi eksikleri tamamlama şansınız da olacak. Yani kazanan takımı değiştirmek bir yana daha da iyi hale getireceksiniz. Ne ters gidebilir ki? Renault Kadjar için neredeyse her şey ters gitti. Başarıdan başarıya koşan Nissan Qashqai’ın biraz daha uzunu olan Kadjar, daha büyük bagajıyla Qashqai’ın liderlik formülünü tek eksiğini gidererek tamamlıyordu ama kalite sorunlarından Japon/Fransız kültürlerinin çelişmesine varan bir dizi problemle boğuşup durdu. Sonuçta tek nesillik bir macera olarak rafa kaldırıldı. Onun yerini alacak olansa gerçek bir Renault olma iddiasındaki Austral.

2022 renault austral türkiye

Temel olarak Austral de Qashqai altyapısına sahip. Fakat bu altyapı Renault-Nissan birlikteliğinde yoğunlukla kullanılan bir altyapı. Yani Kadjar gibi Renault logoları takılmış bir Nissan’dan bahsetmiyoruz. Austral, CMF-CD olarak anılan ve tamamen yenilenen altyapı üzerinde son dönem Renault tasarımlarından bir demet sunuyor. U biçimli gündüz farları, yeni ama eskiyi andıran devasa logoyu taşıyan geniş ızgarasıyla biraz Koleos havasında. Burun tasarımındaki hareketlilik profilde de devam edip arka kısımda kısmi sadeliğe terkedilmiş. Otomobilin dışıyla ilgili son bilgiler şöyle: Boyu 4,51 metre, aks mesafesi 2,67 metre ve spor paketler artık GT Line yerine Esprit Alpine olarak anılacak.

2022 renault austral türkiye

Otomobilin içinde de tam bir gösteri mevcut. Devasa ekranlar (dikey konumlu 12 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı, 12,3 inçlik gösterge tablosu ve 9,3 inçlik head-up display), direksiyon kolonundaki vites seçim kolu, üst ve alttan basık direksiyon simidindeki şasi ayar düğmesi ve devasa saklama alanları kokpitin hem kullanışlı hem de albenili olması için uğraşıldığını gösteriyor. Arka koltuklar kızaklı ve sırtlık eğim ayarına sahip. Bu sayede Austral, Renault’nun iddiasına göre sınıfının en iyi diz mesafesi değerlerinden bir tanesine sahip. Arka koltuklar normal pozisyondayken sunulan 500 litrelik bagaj hacmi, koltuk kızakları en öne çekildiğinde 575 litreye çıkıyor.

2022 renault austral türkiye

Austral teknik anlamda da sürprizlere sahip. Standart versiyonlar arka aksta torsiyon çubuğuyla gelirken üst donanımlarda 4Control arka tekerlek yönlendirmesi ve çok kollu bağımsız bağlantılar geliyor. 5 dereceye kadar açı alabilen arka tekerlekler sayesinde Austral’in dönüş çapı 10 metre civarına kadar iniyor ve kıvraklığı küçük sınıf bir HB’e yaklaşıyor. Qashqai tecrübemizden çıkışla Austral’in sürüşüyle ilgili beklentilerimiz gerçekten büyük.

Güç kaynakları konusunda da yenilikler devam ediyor. 1,2 litrelik ve 1,3 litrelik benzinli motorlar iki farklı hafif hibrit sistemle gelecek. Yeni geliştirilen 3 silindirli 1,2 litre hacimli motor 48V sisteme sahipken, Mercedes ortaklığında geliştirilen bilindik 1,3 litrelik motor 12V sistemle gelecek. Bu motorların güç çıkışları da birbirine çok yakın: 1,2 litrelik motor 130 HP, 1,3 litrelik motorsa iki versiyonla 140 HP ve 160 HP güç üretecek. Bir diğer versiyonsa tam hibrit E-TECH. Daha önce farklı modellerde kullanılan bu hibrit, Austral’de onlardan farklı olarak 1,6 litrelik benzinli motor yerine 1,2 litrelik motordan güç alacak. Debriyajsız dog box şanzıman, ilk kalkışlardan sorumlu bir elektrik motoru ve büyük bir pil paketiyle bu versiyon 200 HP güç üretebilecek.

Austral’in yılın sonlarına doğru Avrupa’da piyasaya sunulması bekleniyor ve ya aynı anda ya da çok gecikmeden ülkemizde de satışa sunulacak.

2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye 2022 renault austral türkiye