Makyaj operasyonları zorlayıcı ve maliyetli olabilir ama bir o kadar da önemlidir. Öncelikle tüketicilerin geri bildirimleriyle modellerin düzeltilmesi gereken bölümlerini güncellemek için bir fırsattır. Model ömrünü sürerken Dünya da dönmeye devam eder ve güncellik sorunu baş gösterir. Makyaj takvime uyum için de bir şans sunar. Ya da bunların hiç biri yoktur ve yolunuza aynen devam ederseniz. Hyundai i20 için durum tam olarak öyle gibi görünüyor. Makyajla modelin ön ve arka tampon tasarımı, stop lambaları ve jantları değiştirilmiş, yeni renk seçenekleri eklenmiş. Jant ve renkler dışındaki değişiklikleri takip etmek için Hyundai i20 uzmanı olmanız gerekiyor. Birilerinin Hyundai i20 uzmanı olma nedeni ayrıca tartışmaya açık.

Önce en güncel bilgiyle başlayayım: Makyajlı Hyundai i20 Türkiye’de satışa sunuldu. Birazdan okuyabileceğiniz üzere modelin genelinde çok fazla değişim yok ama içerikte var. Örneğin makyaj öncesinde sadece en üst donanımda sunulan yan ve perde havayastıklarının tüm ürün gamında standart hale gelmesinin ötesinde, fren yapabilen çarpışma önleme sistemi, şerit takip sistemi, uzun far asistanı ve ikincil çarpışma önleme sistemi de tüm versiyonlarda standart hale gelmiş. Bunun dışında baz donanımda artık geri görüş kamerası, hız sabitleyici ve arka park sensörleri de standart olarak geliyor. Motor seçenekleri 1,2 litrelik ve 1,4 litrelik atmosferik beslemeli benzinli motor ve 1,0 litrelik turbo beslemeli benzinli motordan oluşuyor. 1,2 litrelik motor dışındaki tüm güç kaynakları otomatik şanzımanla geliyor.

Makyajlı Hyundai i20 fiyat listesi için tıklayın.

Bunun dışında kokpite C tipi USB portu eklenmiş, iç mekan için yeşil detaylar içeren bir paket seçeneği gelmiş. Avrupa için otomatik fren yapabilen çarpışma önleme sistemi standart donanıma eklenirken artık bisikletlileri de tanıyacak şekilde geliştirilmiş. Bizim beklentimizse o kadar yüksek değil: Türkiye pazarı için yan ve perde havayastıkları tüm donan seviyelerine eklense iyi bir haber olacak.

Motor seçeneklerinde ya da mekaniğin geri kalanında bir değişiklik yok. Makyajlı Hyundai i20’nin yaz aylarından sonra satışa sunulması bekleniyor.