Skoda’nın konumu eskiden gayet açıktı. VW modelleri kadar albenili olmayan ama çok daha kullanışlı otomobiller üreten Çek üretici, bu sayede fayda/maliyet oranlamasıyla seçim yapanların göz bebeği konumundaydı. Fakat günümüzde herkesin beklentileri artıyor ve bu da Skoda’nın sadece büyük bagaj ve kapı içindeki şemsiye ile yetinemeyeceğini gösteriyor. Superb’in makyajı da tam olarak bu değişimin gösterisi.

Önce son haberle durumu güncelleyelim: Makyajlı Superb Türkiye’de satışa sunuldu. 1,5 litrelik 150 HP güç üreten benzinli motor ve 1,6 litrelik 120 HP güç üreten dizel motor, 2,0 litrelik dizel motorla birlikte ilk motor seçenekleri. Baz donanım seviyesi olan Comfort donanım seviyesine, 1,5 litrelik benzinli motora ve manuel şanzımana sahip makyajlı Superb’in fiyatı 186.400 TL olarak belirlenmiş. Lansmana özel fiyatlara hurda indirimi eklenirse 158.900 TL’lik kısa süreli bir teklif de elde edilebiliyor. DSG otomatik şanzıman isterseniz Premium isimli bir üst donanım seviyesine çıkmanız gerekiyor ve fiyat seviyesi 241.400 TL’ye ulaşıyor, bu versiyonun aynı indirimlerle ikinci liste fiyatı ise 194.800 TL. Prestige donanım seviyesi ise 260 bin TL’nin üzerine çıkıyor. Standart olarak DSG şanzımanla gelen dizel motor için başlangıç seviyesi Elite donanım seviyesiyle 239.900 TL olarak belirlenmiş ve Prestige donanım seviyesiyle 274.900 TL’ye kadar yükseliyor. Benzinli versiyona benzer lansman indirimleri dizel için de söz konusu ve böylece başlangıç seviyesi 185.200 TL olarak belirlenmiş. Son olarak 2,0 litrelik dizel motor ve 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyon L&K (Laurent & Clement) donanım seviyesiyle 449.900 TL (lansman ve hurda indirimleriyle 403.400 TL) olarak belirlenmiş.

Makyajlı Skoda Superb fiyat listesi için tıklayın. 

skoda superb makyaj 2020

Ana konumuza geri dönersek; tasarımda yapılan değişiklikler farkedilse de dikkat çekmeyecek türden. Ön ve arka tampon tasarımları değişmiş ve hatta bu değişim Superb’in minyon boyutlarını bir iki mm büyütmüş. Bunun dışında yeni renkler, yeni jantlar ve bagaj kapağındaki iri Skoda yazısı makyajlı versiyonu tanımak için yeterli olacaktır. İç mekanda ilk dikkat çeken ekranlar oluyor. Multimedya ekranı yenilenirken 8 ya da 9,2 inçlik ebatlara sahip olmuş. Bunun dışında dijital gösterge tablosu da Superb’in donanım listesine girmiş.

skoda superb makyaj 2020

Fakat asıl teknolojik donanımlar bu ekranlardan daha önemli. LED Matrix farlar (karşıdan gelen ya da önünüzde giden araçları maskeleyerek uzun farkları kullanabilen bir sistem) Superb’in en ilginç donanım kalemlerinden bir tanesi olacak. Bunun dışında stop lambaları da LED teknolojisiyle alındığında içeriden dışarıya doğru yanan dinamik sinyal lambalarıyla gelecek. Daha önemli teknolojilerse aktif yardımcılar listesine eklenecek. Genel olarak yardımcı sistemlerin GPS verilerini kullanarak yakın geleceği tahmin edecek şekilde modifiye edilmiş. Bu da, adaptif hız sabitleyicinin artık önünde viraj olduğunu ve hızını buna göre ayarlayabilecek olması gibi ilginç kullanım kolaylıkları kazandıracak. Bunun dışında Superb’in 1,4 litrelik TSI motora ek olarak elektrik motoruyla desteklenmiş bir prizden şarj edilebilir hibrit versiyonu da ürün gamına eklenecek. 218 HP sistem gücü ve 400 Nm sistem torkuna sahip Superb iV, 55 km boyunca sadece elektrik motoruyla ilerleyebilecek ve pilleri 3,5 saatte şarj edilebilecek.

Laf motorlardan açılmışken bizi ilgilendiren tek konu olan 1,6 litrelik dizel motor ve DSG şanzıman ikilisi varlığını sürdürüyor. Bunun dışında 1,5 litrelik Evo TSI da Superb’in motor yelpazesinde yer alacak. Son olarak, Superb artık yerden yükseltilmiş Scout versiyonuna da sahip olacak. Böylece SUV’lardan yaka silkenler için kullanışlı bir SW karoserini daha ilginç bir kostümle satın almak olası olacak.

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020

skoda superb makyaj 2020