Mercedes CLA’nın güncel halinden o kadar memnun o kadar memnunmuş ki makyajda yapacak bir şey bulamamış. Makyajlı versiyonla güncel versiyon arasındaki farkı bulmak ancak basın bültenini okuyarak mümkün. Artık xenon yerine LED farlar alınabiliyor ve Türkiye pazarında standart olarak sunuluyor. Pırlanta görünümlü ızgara da standart donanıma dahil edilmiş. İç mekandaysa kokpite iliştirilmiş uygun fiyatlı bir tablet gibi duran merkezi ekran daha ince olanıyla değiştirilmiş, yeni kaplama ve döşeme seçenekleri eklenmiş.

Mercedes kozmetik makyajda ciddi tasarruf yapmışken motor seçeneklerine de dokunmamış ki makyaj daha da etkisiz kalsın. 1,5 litrelik dizel ve 1,6 litrelik benzinli motorlar herhangi bir değişiklik olmadan varlığını koruyor. Umarız süspansiyon sisteminin konfor özelliklerinde iyileştirme yapmışlardır ama bültene yazmayı unutmuşlardır. CLA’nin en önemli problemi olan arka kısmın abartılı daraltıcılığı için bu nesilde yapılacak bir şey tabii ki yok.

Makyajlı CLA piyasaya sunuldu. Fiyat listesi için tıklayın.

MercedesCLA004 MercedesCLA003

Mercedes’in bir diğer yeniliğiyse 250 km/s hıza ulaşabilen ve 0-100 km/s hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlayabilen bir SUV. Mercedes-AMG GLC43, çift turboyla beslenen 3,0 litrelik motorunun ürettiği 367 HP güç ve 520 Nm torku 9 vitesli otomatik şanzımanı üzerinden 4 tekerleğine aktarıyor ve herkesin ihtiyaç duyduğu çok hızlı SUV pazarına yeni bir seçenek kazandırıyor.

MercedesCLA005