Önümüzdeki aylar BMW’nin performans bölümü M GmbH için oldukça hareketli geçecek. Eylül ayında yeni 3 Serisi’nin ve yanında da tabii ki yeni 4 Serisi’nin M versiyonları tanıtılacak. M3 ve M4, BMW performans ailesinin en değerli üyeleri. Bu yeni üyeler yılın ikinci yarısında doğal ve beklenen bir takipçiyle buluşacak; 4 Serisi’nin cabrio versiyonu üzerinde yükselen M4 Convertible ailenin eski bir üyesi olarak kardeşlerine kavuşacak. Bugüne kadar üstü 4 kapılı, 2 kapılı ve üstü açık karoserler orta sınıfta M keyfi yapmak için yeterliydi. 2022 sonlarına doğruysa aileye M3’ün gelmiş geçmiş en kullanışlı hali katılacak.

M3 Touring, sıradan bir karoser türü olarak gelmeyecek. BMW’nin açıklamasına göre tüm M genlerini gösterebilmesi adına kendine has düzenlemelere sahip olacak. Zaten tanıtımının bu kadar gecikecek olmasının sebebi de tam olarak bu değişiklikler. Sonuçta bu otomobilin pistte lastik ve balata eskitip IKEA’da da kullanışlı bir alışveriş yardımcısı olması gerekiyor. Yani hem yük hem de yüksek sürüş keyfi taşıyabilecek özel bir arka aks tasarımı elde etmek gerekli.

SW karoserli performans otomobilleri kendine has özel bir pazara sahip ve bu hazarda borusu en güçlü öten de Audi. Bunun yanında Mercedes de AMG modellerinin SW karoserleri konusunda istekli yaklaşıma sahip. BMW ise Alman üçlünün arasında bu konuda en çekinik davrananlardan. M5’in iki neslinde SW karoser türü sunulurken bu sunum asla süreklilik göstermedi. Bunun dışında E46 kasa kodlu M3 de bir Touring karoserli versiyona sahip olmuştu, ama bu bir, birde kaldı ve üretilen tek bir konsept otomobil asla seri üretime ulaşmadan rafa kaldırıldı.