Nissan günümüzdeki lüks pikap kavramını hayatımıza kazandıran üretici konumunda. İlk olarak sıradan pikapların özel versiyonlarıyla başlayan bu akım (Skystar gibi) sonrasındaysa Navara ile zirveye oturdu. Bugün yollarda bolca pikap görmemizin nedeni, tasarımını Pathfinder’dan alan bir önceki nesil Nissan Navara’dır desek yeridir. Ne yazık ki son Navara nesli bu kadar güçlü olamadı. Fakat otomotiv ikinci şansların en sık verildiği sektördür, Navara da ikinci şansını kullanmaya hazır.

Makyaj, Navara’nın dış tasarımında önemli yeniliklerle birlikte geliyor. İlginç bir şekilde Nissan henüz pikabının normal versiyonlarına ait sadece tek bir fotoğraf paylaşmış durumda ama o tek fotoğraf da yeterince açıklayıcı: Daha güçlü ızgara, yeni farlar ve yeni tamponla Navara ihtiyaç duyduğu fazladan heybeti kazanmış gibi görünüyor. Bunun dışında yeni jantlar, yeni gövde renkleri ve yeni bir versiyon da Navara ürün gamına eklenmiş. Bu yeni versiyonun adı PRO-4X. Temel olarak bu versiyon, pikap kullanıcılarının araçlarının üzerinde yaptığı değişiklikleri fabrika eklentisi olarak sağlıyor. Farklı jant/lastik kombinasyonları, farklı tasarım öğeleri, tavan rafı ve basamaklar gibi gövde eklentileri görsel zenginliği arttırmak için kullanılacak.

İç mekanda yapılanlara modernizasyon demek daha doğru. Qashqai’ın makyajında gelen yeniliklerin bir kısmı Navara için de kullanılmış. Yeni multimedya sistemi ve yeni direksiyon simidi ilk dikkat çeken yenilikler arasında.

Teknik anlamdaysa bu kadarı bile yok. Motor ve şanzıman seçenekleri değişmeden kalırken çok kollu bağlantıya sahip arka aks artık daha sert ayarlanacak. Böylece Navara’nın taşıma kapasitesi yükseltilecek.

Makyajlı Navara’nın 2021 ilk çeyreğinden sonra satışa sunulması bekleniyor.