Skoda, orta sınıftaki iddiasını ana firma VW’ni bile telaşa düşürecek kadar arttırmaya çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Superb’in yeni nesli bunun için atılan ilk adımdı. İkinci adımsa onun station wagon karoserli kardeşi Combi.

Otomobilin aks mesafesi 2,84 metre ve boyu da 4,86 metre. Yani Mercedes S Serisi’nden sadece bir karış daha kısa. Tasarım konusunda yazılacak çok bir şey yok. Önemli olansa bagajının neler yapabileceği. Skoda’nın açıklamasına göre arka koltukları yatırıldığında Superb Combi’nin bagaj hacmi 1950 litreye kadar çıkabiliyor. Arka koltuklar dik konumdaysa bagaj hacmi 660 litre. Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa sizi ancak Fiat Doblo (790-3200 litre) mutlu edecektir. Anlayacağınız Skoda Superb Combi’de bagajlarınız için bolca yer var.

Superb Combi sedanla aynı motor yelpazesini taşıyacak. Yani 1,4 litrelik benzinli ve 1,6 litrelik dizel motorlar ve DSG şanzıman söz konusu. Superb Combi Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve yıl sonuna doğru piyasaya sunulacak.

SkodaSuperbCombi003 SkodaSuperbCombi001